Elektrické Podlahové vykurovanie - fólia

Elektrické podlahové vykurovanie Vám prináša teplotný komfort a šetrí prevádzkové náklady. Kúrenie navrhneme na mieru podľa vašich požiadaviek. Teplo domova zdravo a ekologicky !

 

Podlahové vykurovanie nie je v súčasnosti žiadnou novinkou. Patrí k štandardom moderného bývania. Okrem príjemne hrejivej podlahy si ľudí získava aj nízkoteplotným spôsobom vykurovania, čo predovšetkým znižuje nároky na spotrebu energie a ide krok za krokom s moderným stavebníctvom. Navyše dispozičné riešenie miestnosti nemusí pri podlahovom vykurovaní zachovať polohu vykurovacieho telesa a priestor v miestnostiach tak vôbec neovplyvňuje. Elektrické podlahové vykurovanie patrí k takzvaným veľkoplošným, sálavým či tiež nízkoteplotným systémom. Občas sa stane, že dôjde vo vykurovanej miestnosti k prehriatiu podlahy, preto je vhodné brať veľký dôraz na regulátory tepla, nakoľko povrchová teplota podlahy by nemala dlhodobo prekračovať hranicu 29 – 30°C. Dobré a efektívne fungovanie elektrického podlahového vykurovania je podmienené vhodným typom regulácie. Kvalitný termostat by mal zachytiť, či je vzostup teploty v miestnosti dlhodobý alebo krátkodobý a na základe určenia situácie automaticky zapínať alebo vypínať kúrenie. Týmto spôsobom sa v obytnom priestore udržuje stála teplota a priestor sa neprekuruje.

Ako to funguje?

Fóliový vykurovací systém ako elektrické podlahové vykurovanie je ideálny pre väčšie priestory a pre použitie s takzvanými plávajúcimi podlahami, ako je drevo, vinyl, laminát a koberec. Jednoduchá inštalácia fóliového ohrievača prináša konzistentné rozloženie tepla, čo je docielené s tepelnými vlastnosťami vystuženej hliníkovej fólie. Elektrické fóliové vykurovacie rohože je možné použiť ako primárny alebo sekundárny zdroj tepla vo všetkých miestnostiach a projektoch, v ktorých sú dodržiavané stavebné predpisy.

Jednoduchá inštalácia

Jednoduchá inštalácia

Nezvyšuje úroveň podlahy

Nezvyšuje úroveň podlahy

Inštalácia priamo pod finálnu podlahu bez potrebnej nivelizácie

Inštalácia priamo pod finálnu podlahu bez potrebnej nivelizácie

Typy elektrického podlahového vykurovania

Elektrické podlahové vykurovanie pozostáva s niekoľkých prevedení a to s vykurovacími káblami (termokáble), podložkami alebo fóliami uloženými priamo pod podlahovou krytinou, alebo pod spodnou vrstvou betónovej mazaniny či iného materiálu. Inštalácia takéhoto vykurovania je jednoduchá.

Elektrické podlahové vykurovanie v podobe 2,5 cm hrubého termokábla, fixovaného na samolepiacej plastovej sieťovine, stačí priamo upevniť na očistenú podlahu, potom zatrieť tenkou vrstvou pružného lepiaceho tmelu. V prípade použitia plastovej alebo drevenej krytiny je nutné zaliať rohože 10mm vrstvou špeciálnej zalievacej zmesi a tým sa zabezpečí rovnomerná teplota povrchu. Elektrické podlahové vykurovanie v podobe termokáblov sa môže aplikovať aj priamo na anhydritovú podlahu, ktorú je nutné tepelne odizolovať, aby sa zabránilo nežiaducim únikom tepla. Termokáble sa zalievajú vrstvou zalievacej zmesi s hrúbkou 5 až 6 cm; hmota musí byť zbavená ostrých prvkov. Po vytvrdnutí anhydritu, to je po týždni by mal začať postupný ohrev podlahy z 15 na maximálne 25°C.

Vykurovacie fólie sú určené ako podlahové vykurovanie do suchých konštrukcií – pod plávajúce podlahy alebo s použitím doplnkových podložiek pod PVC podlahoviny a koberce. Teplota podlahy s podlahovým vykurovaním by nemala byť vyššia ako 27°C. Podlahové fólie  sa vyrábajú iba o takých výkonoch, pri ktorých nie je možné túto teplotu pri dodržaní všetkých inštalačných podmienok prekročiť – teda 80 W/m2, 60 W/m2 a pre veľmi dobre zateplené objekty s výkonom 40 W / m2. Na vykurovaciu fóliu nie je možne lepiť ďalšie vrstvy a tak nie je vhodné ju použiť napríklad pod dlažbu. Pod PVC a koberce je možné ju použiť len s doplnkovou podložkou. Súčasné novostavby majú veľmi dobré tepelnoizolačné vlastnosti a veľkoplošné sálavé systémy – či už ide o podlahové, stenové alebo stropné, dokážu aj pri nízkom inštalovanom príkone vyhriať miestnosť na požadovanú teplotu. Okrem toho vďaka ohriatiu konštrukcií sa dosiahne tepelnej pohody už pri nižšej teplote vnútorného prostredia a to predstavuje úspory na prevádzkových nákladoch.

Naše realizácie

Spokojní klienti sú našou zárukou kvality

Máte nejaké otázky?

Zavolajte nám alebo nám napíšte